Πολύσπαστο ηλεκτρικό νοσοκομειακό κρεβάτι που συνδιάζει όλες τις λειτουργίες ενός νοσοκοµειακού κρεβατιού µε αυτές της πολυθρόνας lift-up. Λειτουργεί µε επτά µοτέρ και δύο χειριστήρια. Η ανάκλιση της πλάτης, η ανύψωση των κάτω άκρων καθώς και η ρύθµιση της γωνίας των γονάτων, πραγµατοποιούνται ανεξάρτητα και αυτόνοµα µε ηλεκτρικό χειριστήριο. Το συνολικό ύψος της κλίνης ρυθµίζεται ηλεκτρικά σε θέσεις επιλογής και δυνατότητα κλίσεων Trendelenburg και Anti-Trendelenburg. Διαθέτει αναρτήρα έλξης µε δελτοειδή ρυθµιζόµενη λαβή.

Σύστηµα αµφίπλευρης περιστροφής του σοµιέ κατ' επιλογή σε θέση καθίσµατος και υποβοήθησης του χρήστη σε όρθια στάση. Εύκολη µεταφορά στο χώρο χάρη στους τέσσερεις τροχούς µε φρένο, που ασφαλίζουν ανεξάρτητα. Η συναρµολόγηση πραγµατοποιείται εύκολα χωρίς εργαλεία.

Εξωτερικό μήκος: 225 cm
Εξωτερικό πλάτος κλίνης: 105 cm
Μήκος σομιέ: 215 cm
Πλάτος σομιέ: 90 cm