• Ηλεκτρικό νοσοκομειακό κρεβάτι πολύσπαστο V-Metwood

Πολύσπαστο ηλεκτρικό κρεβάτι, με επένδυση ξύλου. Μεταλλικός σομιές με μπάρες που στηρίζουν το στρώμα. Η κλίση της πλάτης και των ποδιών γίνεται με ενσύρματο χειριστήριο που κλειδώνει, για την πρόληψη ατυχημάτων.

Το συνολικό ύψος του κρεβατιού ρυθμίζεται ηλεκτρικά σε θέσεις επιλογής με δυνατότητα κλίσης Trendelenburg και Anti-Trendelenburg. Ξύλινα πλαϊνά προστατευτικά κάγκελα, αφαιρούμενα. Διαθέτει αναρτήρα έλξης. Το μοτέρ διαθέτει υποδοχή μπαταρίας 2x9V για κινήσεις ανάγκης, σε περίπτωση διακοπής ρεύματος.

Μπορεί να μεταφερθεί στο χώρο, χάρη στους τέσσερις τροχούς με φρένα. Η συναρμολόγηση είναι εύκολη και γίνεται χωρίς εργαλεία.

Εξωτερικό μήκος: 210 cm
Εξωτερικό πλάτος κλίνης: 104 cm
Μήκος σομιέ: 200 cm
Πλάτος σομιέ: 90 cm