• Νοσοκομειακό κρεβάτι Burmeier Dali Econ 230v ΕΟΠΥΥ

Το νέο μοντέλο κρεβατιού homecare της Burmeier ήρθε με νέα προηγμένα χαρακτηριστικά!

Το Dali Econ είναι εξοπλισμένο με 4 μοτέρ της Linak, νέο σύστημα στα πλαϊνά κάγκελα που επιτρέπουν την εύκολη και γρήγορη προσθαφαίρεσή τους και νέες ρόδες με φρένα που μπορείς να τα ενεργοποιήσεις / απενεργοποιήσεις με το πόδι, ακόμα και χωρίς παπούτσια!

Η κορυφαία ποιότητα και λειτουργικότητα παραμένουν ίδιες με αυτές των προκατόχων του Dali Econ, (Arminia III, Economic II & III, Dali), με όλα τα απαραίτητα χαρακτηριστικά όπως ξύλινο ανατομικό σομιέ, ξύλινες εσωτερικές επενδύσεις στα κεφαλάρια, ξύλινα πλαϊνά κάγκελα που καλύπτουν όλη την πλευρά του κρεβατιού και αναρτήρα έλξης.

Υπάρχει η δυνατότητα προσθήκης χειροκίνητου μηχανισμού Rastomat για την ανύψωση του κάτω μέρους των ποδιών, σχεδό παράλληλα με την επιφάνεια κατάκλισης καθώς επίσης και εξωτερικής ξύλινης μετώπης που καλύπτει τους μηχανισμούς, για εμφάνιση όπως το προηγούμενο μοντέλο Arminia III.

Χαρακτηριστικά

• Πτυσσόμενο, μεταφέρεται, συναρμολογείται & αποσυναρμολογείται εύκολα και γρήγορα από 1 μόνο άτομο
  • Ηλεκτρική ανύψωση πλάτης & ποδιών με σπάσιμο στα γόνατα
  • Διαθέτει αναρτήρα έλξης
  • Μοτέρ LINAK 230v με ενσύρματο χειριστήριο
  • Στιβαρή κατασκευή
  • Υψηλής ποιότητας τροχοί με φρένα
  • Το περιθώριο κάτω από το κρεβάτι είναι επαρκές για χρήση οποιουδήποτε από τους κοινούς γερανούς ανύψωσης
  • Εσωτερικά ξύλινα καλύμματα στις μετώπες
  • Εύκολο στην μεταφορά & την αποθήκευση
  • Ξύλινος ορθοπεδικός σομιές
  • Ηλεκτρική ανύψωση από 40 έως 80 cm
  • Εξωτερικές διαστάσεις ΜxΠ: 102x215 cm
  • Εσωτερικές διαστάσεις ΜxΠ: 200x90 cm
  • Μέγιστο Φορτίο 185 kg
  • Εγγύηση 2 έτη

• Αξεσουάρ - Πρόσθετα μέρη

• Προέκταση για πιο ψηλούς ασθενείς (προαιρετικά)
  • Εξωτερικα ξύλινα καλύμματα στις μετώπες τα οποία καλύπτουν τους μηχανισμούς ανύψωσης (προαιρετικά).
  • Χειροκίνητη ρύθμιση του ύψους των ποδιών με μηχανισμό Rastomat (προαιρετικά)
  • Επιπλέον κάγκελο για μεγαλύτερη ασφάλεια (προαιρετικά)
  • Προστατευτικό τοίχου (προαιρετικά)

• Προϋποθέσεις χορήγησης είδους

Νοσοκομειακό κρεβάτι ηλεκτροκίνητο πλήρες

Το είδος χορηγείται μόνο σε ενήλικες αυστηρά στις παρακάτω παθήσεις: Tετραπληγία, παραπληγία, βαριά μυασθένεια, βαριά σκλήρυνση κατά πλάκας, αποδεδειγμένα σε κατακεκλιμένους ασθενείς, για την αυτόνομη διαβίωσή τους, που να βεβαιώνεται από Θεράποντα ανάλογης με την πάθηση ειδικότητας και έγκριση Ελεγκτή.

Για γνωματεύσεις με 0% συμμετοχή είναι απαραίτητη η προσκόμιση του ΚΕΠΑ που αποδεικνύει την πάθηση.
    Για γνωματεύσεις με 25% συμμετοχή είναι απαραίτητη η αναγραφή από τον Ιατρό στα Σχόλια οτι ο ασθενής είναι κατακεκλιμένος και έχει μια από τις παραπάνω παθήσεις.

Το είδος χορηγείται μόνο σε άτομα που διαβιούν στο σπίτι (όχι σε Ιδρύματα χρονίων παθήσεων, Γηροκομεία, Οίκους Ευγηρίας κ.λ.π.).
    Χορηγείται νοσοκομειακή κλίνη "χειροκίνητη" είτε "ηλεκτροκίνητη".

Ειδικότητα Ιατρού που μπορεί να συνταγογραφήσει το είδος:
    ΝΕΥΡΟΛΟΓΟΣ, ΦΥΣΙΑΤΡΟΣ

Κωδικοί πάθησης που δικαιολογούν το είδος:
    G04.1, G11.4, G80.0, G81, G82, G35, G36, G37, G70, G73

Αντικατάσταση μόνο του στρώματος στα 3 χρόνια.

Νοσοκομειακό κρεβάτι Burmeier Dali Econ 230v ΕΟΠΥΥ

• Κωδικός Προϊόντος: DaliEOPYY